• Start
  • Z życia szkoły
  • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MISYJNY „ MÓJ SZKOLNY KOLEGA ZE SZKOŁY BEATRIX W INDIACH”

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MISYJNY „ MÓJ SZKOLNY KOLEGA ZE SZKOŁY BEATRIX W INDIACH”

 

Zapraszam do udziału w Międzyszkolnym konkursie misyjnym „ Mój szkolny kolega ze Szkoły Beatrix w Indiach” pod patronatem honorowym Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego jak również Zgromadzenia Słowa Bożego Księży Werbistów oraz Departamentu Pomocy Humanitarnej Kancelarii Rady Ministrów Beaty Kempy.

konkursmisyjny2       konkursmisyjny1

Cel konkursu:

Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom postaci o. Mariana Żelazka, misjonarza Werbisty, wielkiego Polaka i patrioty oraz Jego działalności w przypadającą w tym roku 100 rocznicę Jego urodzin. Ponadto poprzez prezentacje zostanie uczniom przybliżone dzieło, które o. Marian zapoczątkował a mianowicie Szkoła Beatrix , która jest fenomenem na skalę światową ponieważ uczą się tam dzieci z rodzin dotkniętych trądem oraz dzieci z różnych rejonów Indii co jest przełomem w traktowaniu osób trędowatych w Indiach. Będzie to także dobra okazja do porozmawiania z dziećmi na temat odrzucenia rówieśniczego. Dzieci będą miały także możliwość poznania kraju jakim są Indie oraz problemów z jakimi borykają się ich Hinduscy rówieśnicy.

Forma realizacji konkursu.

Konkurs przebiega w II etapach najpierw dzieci poznają postać o.Mariana oraz najważniejsze problemy z którymi borykają się na co dzień ich rówieśnicy w Indiach. Dokonuje się to podczas katechezy, przy wykorzystaniu materiałów Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci oraz prezentacji pokazującej Szkołę Beatrix ( wywiad z o. Marianem Żelazkiem oraz czasopismo „Świat Misyjny” numer poświęcony Indiom).

Kategorie wiekowe:

Kolejnym etapem jest organizacja konkursu plastycznego dotyczącego tematyki konkursu w trzech kategoriach wiekowych:

Technika wykonania rysunku dowolna.

I kategoria- klasy I-III

II kategoria- klasy IV-VI

III kategoria- klasy VII-VIII

Prace należy wysyłać na adres:

Szkoła Podstawowa nr 3

Im. Bolesława Krzywoustego

os. Piastowskie 27

61-149 Poznań

Z dopiskiem” Konkurs- Mój Szkolny Kolega ze Szkoły Beatrix w Indiach”.

Wszelkie informacje lub pytania można pozyskać pod adresem mailowym:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Prace należy nadesłać do dnia 15 października. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi dnia 24 października w Szkole Podstawowej nr 3 w  Poznaniu o godz. 10.45.

Wszystkie materiały oraz potrzebne oświadczenia i zgody będę dostępne w połowie września na stronie sp3poznan.pl.

Z wyrazami szacunku,
Honorata Dzida

Regulamin konkursu

Zgłoszenie szkoły

Oświadczenia i zgody

Wywiad z o. Marianem Żelazkiem

Prezentacja o o. Marianie Żelazku

Poznaj Indie

Indie - ojciec Marian

Indie - trudna droga do szkoły

Bajka z Indii

Indie - listy dzieci

Indie - wwywiad z o. Anthonym Erragudi SVD